KNIHY PRO DOSPĚLÉ

BYZNYS ETIKETA A KOMUNIKACE

499 Kč

V knize naleznete komplexní informace nejen o etiketě a komunikaci, ale také o strategii vyjednávání, protokolární pravidla, zásady účinné prezentace a komunikace s médii. V souhrnu tato publikace ukazuje, jakými způsoby lze dosáhnout profesního úspěchu. Autor ji vřele doporučuje podnikatelům na všech úrovních, manažerům, právníkům, úředníkům veřejné správy, realitním makléřům, finančním zprostředkovatelům, obchodním a finančním poradcům i reprezentantům farmaceutických firem. 

343 stran

ETIKETA STOLOVÁNÍ

599 Kč

Podrobná příručka seznamuje s chováním u stolu, poskytuje návody, jak ho správně prostřít a rozsadit u něho hosty. Zabývá se konzumací běžných i exotických pokrmů. Vysvětluje, jak se správně drží příbor, zachází s ubrouskem, sklenicemi a dalším náčiním. Probírá stolování v restauraci i na banketu a velkou pozornost věnuje i domácímu stolování, které v sobě skrývá značnou odpovědnost být správným vzorem dětem. Kniha seznamuje s velkými osobnostmi francouzské kuchyně a s dějinami stolování, věnuje pozornost vývoji gastronomie i věhlasným kuchyním, které vládnou světu. Představuje plejádu významných osobností současného světa české gastronomie. 

368 stran

MODERNÍ ETIKETA

599 Kč

Univerzální průvodce doma i na cestách, který si najde místo v každé domácí, firemní i školní knihovně. Obsahuje vše, co od praktické příručky očekáváme. Podrobně se věnuje oblékání mužů i žen, jak společenskému, tak i pracovnímu odívání, upozorňuje na možné nástrahy a současně radí, jak vzniklé situace řešit. Obsáhlá je pasáž o zdravení, podávání ruky či představování, tykání a vykání. Velkou pozornost věnuje stolování, kde chybují i dobří znalci etikety. Kniha informuje o moderních trendech a poskytuje aktuální informace.

368 stran

ETIKETA PRO LÉKAŘE, ZDRAVOTNÍKY A POMÁHAJÍCÍ PROFESE

499 Kč

Hlavním cílem komunikace s pacientem je získání jeho důvěry, neboť jedině tak se bude aktivně podílet na léčbě, trpělivě snášet nezbytné procedury a respektovat léčebný režim. Autor věnuje patřičnou pozornost také ošetřovatelské praxi i sociálním službám jako návazným a doplňujícím oblastem primární léčby. Mezi tématy najdete i pravidla etikety při různých příležitostech, kterých se lékaři účastní, tedy základy etikety při kontaktních situacích, společenských akcích či odborných kongresech. O své zkušenosti s etiketou ve zdravotnictví se podělí špičky české medicíny, jako jsou kardiochirurg Jan Pirk, chirurg Pavel Pafko nebo psychiatr Cyril Höschl.

280 stran

KOMIKSOVÁ ETIKETA

499 Kč

Průvodce komiksem Mr. E(tiketa) vás provede světem společenského chování, naučí vás řešit společenské rébusy, pomůže vám orientovat se v běžném životě i ve výjimečných situacích. V úvodu Mr. E říká čtenáři: "Spolu pronikneme do všech životních situací, naučíme se, jak se správně představit, podat si ruce, jak se chovat v kině a divadle, na večírku i na plese, doma i v restauraci, jak si objednat víno a jak snídat v hotelu, zvládneme ples i plavbu na jachtě. Nebojte se ničeho, budu stále s vámi."

Zábavnou formou komiksu se kniha věnuje všem oblastem etikety. Je určena milovníkům komiksu a etikety od 13 let.

280 stran

DESET LET S VÁCLAVEM HAVLEM

349 Kč

Ladislav Špaček pracoval v letech 1992–2003 jako mluvčí Václava Havla. Ve své knize vzpomíná na léta strávená po jeho boku, na zážitky z četných zahraničních cest, líčí vztahy prvního českého prezidenta se světovými státníky a politiky. Vzpomíná na vztahy mezi Václavem Havlem a Václavem Klausem, Havlovy zápasy s nemocemi, na obě prezidentovy manželky a na jeho vztahy s médii. Publikaci doprovázejí unikátní, zčásti poprvé publikované snímky "hradního" fotografa Karla Cudlína.

232 stran  

MALÁ KNIHY ETIKETY PRO VŠEDNÍ DEN (vychází 3. 6.)

399 Kč

Když byla před časem vydána velká kniha ETIKETA, šlo o největší a nejobsažnější dílo s tématem etikety, které kdy u nás vzniklo. Kniha měla ovšem tak velký formát, že jsme se rozhodli vydat ji ještě jednou a to po částech, tak aby knížky byly uživatelsky komfortnější. Navíc budou specializovanější, takže každý si vybere ten díl, který ho bude zajímat nejvíc. První díl je věnován etiketě všedního dne, dozvíme se, jak se chováme na ulici, v kině, na koncertě a v divadle, jak se cestuje vlakem nebo letadlem, budeme se věnovat i elektronické etiketě, která je už neodmyslitelnou součástí našich všedních dní. Všimneme si, jaký je rozdíl mezi klasickým dopisem a e-mailem, jaká jsou specifika SMS a na co bychom měli dbát při telefonování. Důležité jsou kontaktní situace, kdy se lidé zdraví, podávají si ruce, představují se. Často máme problémy s oslovováním, nabízením tykání a s užíváním titulů.

192 stran

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ