KNIHY PRO DOSPĚLÉ

BYZNYS ETIKETA A KOMUNIKACE

499 Kč

V knize naleznete komplexní informace nejen o etiketě a komunikaci, ale také o strategii vyjednávání, protokolární pravidla, zásady účinné prezentace a komunikace s médii. V souhrnu tato publikace ukazuje, jakými způsoby lze dosáhnout profesního úspěchu. Autor ji vřele doporučuje podnikatelům na všech úrovních, manažerům, právníkům, úředníkům veřejné správy, realitním makléřům, finančním zprostředkovatelům, obchodním a finančním poradcům i reprezentantům farmaceutických firem. 

343 stran

ETIKETA STOLOVÁNÍ

599 Kč

Podrobná příručka seznamuje s chováním u stolu, poskytuje návody, jak ho správně prostřít a rozsadit u něho hosty. Zabývá se konzumací běžných i exotických pokrmů. Vysvětluje, jak se správně drží příbor, zachází s ubrouskem, sklenicemi a dalším náčiním. Probírá stolování v restauraci i na banketu a velkou pozornost věnuje i domácímu stolování, které v sobě skrývá značnou odpovědnost být správným vzorem dětem. Kniha seznamuje s velkými osobnostmi francouzské kuchyně a s dějinami stolování, věnuje pozornost vývoji gastronomie i věhlasným kuchyním, které vládnou světu. Představuje plejádu významných osobností současného světa české gastronomie. 

368 stran

MODERNÍ ETIKETA

539 Kč

Univerzální průvodce doma i na cestách, který si najde místo v každé domácí, firemní i školní knihovně. Obsahuje vše, co od praktické příručky očekáváme. Podrobně se věnuje oblékání mužů i žen, jak společenskému, tak i pracovnímu odívání, upozorňuje na možné nástrahy a současně radí, jak vzniklé situace řešit. Obsáhlá je pasáž o zdravení, podávání ruky či představování, tykání a vykání. Velkou pozornost věnuje stolování, kde chybují i dobří znalci etikety. Kniha informuje o moderních trendech a poskytuje aktuální informace.

368 stran

ETIKETA PRO LÉKAŘE, ZDRAVOTNÍKY A POMÁHAJÍCÍ PROFESE

499 Kč

Hlavním cílem komunikace s pacientem je získání jeho důvěry, neboť jedině tak se bude aktivně podílet na léčbě, trpělivě snášet nezbytné procedury a respektovat léčebný režim. Autor věnuje patřičnou pozornost také ošetřovatelské praxi i sociálním službám jako návazným a doplňujícím oblastem primární léčby. Mezi tématy najdete i pravidla etikety při různých příležitostech, kterých se lékaři účastní, tedy základy etikety při kontaktních situacích, společenských akcích či odborných kongresech. O své zkušenosti s etiketou ve zdravotnictví se podělí špičky české medicíny, jako jsou kardiochirurg Jan Pirk, chirurg Pavel Pafko nebo psychiatr Cyril Höschl.

280 stran

OBRAZOVÁ ETIKETA

499 Kč

Poskytuje podrobné informace o pravidlech chování ve všech oblastech rodinného a společenského života i světa byznysu – to vše formou fotografií a stručných popisků k nim. Kniha obsahuje všechny podstatné okruhy etikety, jako jsou oblékání, stolování, seznamování, představování a zdravení. Zavede nás na ples, promoci, přibližuje chování ve vlaku či tramvaji, ve firmě a úřadu, ale i v rodině. Text se prakticky zaměřuje na dvojjazyčné stručné popisky v českém a anglickém jazyce.

299 stran

DESET LET S VÁCLAVEM HAVLEM

349 Kč

Ladislav Špaček pracoval v letech 1992–2003 jako mluvčí Václava Havla. Ve své knize vzpomíná na léta strávená po jeho boku, na zážitky z četných zahraničních cest, líčí vztahy prvního českého prezidenta se světovými státníky a politiky. Vzpomíná na vztahy mezi Václavem Havlem a Václavem Klausem, Havlovy zápasy s nemocemi, na obě prezidentovy manželky a na jeho vztahy s médii. Publikaci doprovázejí unikátní, zčásti poprvé publikované snímky "hradního" fotografa Karla Cudlína.

232 stran  

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ