KNIHY PRO DOSPĚLÉ

BYZNYS ETIKETA A KOMUNIKACE
BYZNYS ETIKETA A KOMUNIKACE

BYZNYS ETIKETA A KOMUNIKACE

499 Kč

V knize naleznete komplexní informace nejen o etiketě a komunikaci, ale také o strategii vyjednávání, protokolární pravidla, zásady účinné prezentace a komunikace s médii. V souhrnu tato publikace ukazuje, jakými způsoby lze dosáhnout profesního úspěchu. Autor ji vřele doporučuje podnikatelům na všech úrovních, manažerům, právníkům, úředníkům veřejné správy, realitním makléřům, finančním zprostředkovatelům, obchodním a finančním poradcům i reprezentantům farmaceutických firem. 

343 stran

ETIKETA STOLOVÁNÍ
ETIKETA STOLOVÁNÍ

ETIKETA STOLOVÁNÍ

599 Kč

Podrobná příručka seznamuje s chováním u stolu, poskytuje návody, jak ho správně prostřít a rozsadit u něho hosty. Zabývá se konzumací běžných i exotických pokrmů. Vysvětluje, jak se správně drží příbor, zachází s ubrouskem, sklenicemi a dalším náčiním. Probírá stolování v restauraci i na banketu a velkou pozornost věnuje i domácímu stolování, které v sobě skrývá značnou odpovědnost být správným vzorem dětem. Kniha seznamuje s velkými osobnostmi francouzské kuchyně a s dějinami stolování, věnuje pozornost vývoji gastronomie i věhlasným kuchyním, které vládnou světu. Představuje plejádu významných osobností současného světa české gastronomie. 

368 stran

MODERNÍ ETIKETA
MODERNÍ ETIKETA

MODERNÍ ETIKETA

499 Kč

Univerzální průvodce doma i na cestách, který si najde místo v každé domácí, firemní i školní knihovně. Obsahuje vše, co od praktické příručky očekáváme. Podrobně se věnuje oblékání mužů i žen, jak společenskému, tak i pracovnímu odívání, upozorňuje na možné nástrahy a současně radí, jak vzniklé situace řešit. Obsáhlá je pasáž o zdravení, podávání ruky či představování, tykání a vykání. Velkou pozornost věnuje stolování, kde chybují i dobří znalci etikety. Kniha informuje o moderních trendech a poskytuje aktuální informace.

368 stran

ETIKETA PRO LÉKAŘE, ZDRAVOTNÍKY A POMÁHAJÍCÍ PROFESE
ETIKETA PRO LÉKAŘE, ZDRAVOTNÍKY A POMÁHAJÍCÍ PROFESE

ETIKETA PRO LÉKAŘE, ZDRAVOTNÍKY A POMÁHAJÍCÍ PROFESE

499 Kč

Hlavním cílem komunikace s pacientem je získání jeho důvěry, neboť jedině tak se bude aktivně podílet na léčbě, trpělivě snášet nezbytné procedury a respektovat léčebný režim. Autor věnuje patřičnou pozornost také ošetřovatelské praxi i sociálním službám jako návazným a doplňujícím oblastem primární léčby. Mezi tématy najdete i pravidla etikety při různých příležitostech, kterých se lékaři účastní, tedy základy etikety při kontaktních situacích, společenských akcích či odborných kongresech. O své zkušenosti s etiketou ve zdravotnictví se podělí špičky české medicíny, jako jsou kardiochirurg Jan Pirk, chirurg Pavel Pafko nebo psychiatr Cyril Höschl.

280 stran

OBRAZOVÁ ETIKETA
OBRAZOVÁ ETIKETA

OBRAZOVÁ ETIKETA

499 Kč

Poskytuje podrobné informace o pravidlech chování ve všech oblastech rodinného a společenského života i světa byznysu – to vše formou fotografií a stručných popisků k nim. Kniha obsahuje všechny podstatné okruhy etikety, jako jsou oblékání, stolování, seznamování, představování a zdravení. Zavede nás na ples, promoci, přibližuje chování ve vlaku či tramvaji, ve firmě a úřadu, ale i v rodině. Text se prakticky zaměřuje na dvojjazyčné stručné popisky v českém a anglickém jazyce.

299 stran

DESET LET S VÁCLAVEM HAVLEM
DESET LET S VÁCLAVEM HAVLEM

DESET LET S VÁCLAVEM HAVLEM

349 Kč

Ladislav Špaček pracoval v letech 1992–2003 jako mluvčí Václava Havla. Ve své knize vzpomíná na léta strávená po jeho boku, na zážitky z četných zahraničních cest, líčí vztahy prvního českého prezidenta se světovými státníky a politiky. Vzpomíná na vztahy mezi Václavem Havlem a Václavem Klausem, Havlovy zápasy s nemocemi, na obě prezidentovy manželky a na jeho vztahy s médii. Publikaci doprovázejí unikátní, zčásti poprvé publikované snímky "hradního" fotografa Karla Cudlína.

232 stran  

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ